Hakkımızda

Dr. Kuyumcu Diş Kliniği 1983 yılında Çene Cerrahisi Uzmanı İ.Akın Kuyumcu ve Diş Hekimi Tülin Kuyumcu tarafından kurulmuştur.

1983’den beri Diş hekimliğinde dünya standartlarında, en yeni teknolojileri İzmir’liler ile buluşturuyoruz.

www.drkuyumcu.com sitemiz Ağız ve Diş Sağlığı, İmplant, Estetik Diş Hekimliği ve Diş hekimliğinde yeni teknolojiler konularında bilgilendirmek amacıyla kurulmuştur.

“Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir.Diş Hekiminin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.”

AKIN KUYUMCU
07.12.1952 Tarihinde AYDIN’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Aydın’da tamamladıkan sonra, 1970 yılında Ege Üniversitesi , Diş Hekimliği Fakültesi’ne girdim. 1975 Yılı Temmuz ayında mezun oldum. Aynı yıl Eylül ayında Diş-Ağız-Çene Hastalıkları Cerrahisi Kürsüsüne Asistan olarak kabul edildim.

1980 Yılı Şubat ayında ‘ Temporo – Mandibuler Eklem ,Habitüel Lüksasyonunda Cerrahi ve Konservatif Tedavilerin Karşılaştırılması ‘konulu tez ile Doktora çalışmamı tamamladım. 1983 Yılı Şubat ayına kadar çalışmaya devam ettiğim Üniversiteden, serbest çalışmak amacıyla ayrıldım.

1988 Yılında eşimle birlikte, Diş Hekimliğinde İmplantolojinin temellerini atan Profesör Per İngvar Branemark’ın , Göteborg Üniversitesindeki Kliniğinde eğitim alarak İmplantolojiye başladık. 1983 Yılından bu yana İzmir Alsancak’taki kliniğimizde , eşim Tülin ile birlikte Serbest Diş Hekimi, Ağız Çene Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktayım.

1980 Yılında askerliğimi kısa dönem olarak Tuzla Piyade Okulunda yaptım. 1981 Yılında kızım Ayşegül doğdu, İzmir Amerikan Lisesini ve ODTÜ Kimya Bölümünü bitirdi. 1985 Yılında oğlum Efe doğdu, İzmir Amerikan Lisesi ve Stevens Tech Gemi Mühendisliği mezunu ve Milli Yelkenci.

Ülkemizde ;Oral İmplantoloji Derneği üyesi ve Osseointegrasyon Akademisi Derneği Kurucu Üyesiyim. Yurt dışında, Uluslarararası İmplantoloji Kongresi ( International Congress of Oral Implantology ) aktif üyesiyim, Amerikan Osseoİntegrasyon Akademisi (Academy of Osseointegration ) aktif üyesiyim, Avrupa Osseointegrasyon Akademisi ( European  Academy of Osseointegration-EAO) aktif üyesiyim.

Ayrıca çeşitli sosyal dernek ve gönüllü kuruluşlarda aktif olarak çalışmaktayım.
Hobi olarak piyano çalmanın yanı sıra yelken yaparım yanı sıra klasik müziğe oldukça düşkünüm. Seyahat etmek, kitap okumak da diğer keyiflerim arasında yer alır.

TÜLİN KUYUMCU
1958 İzmir doğumluyum. İlkokulu çok sevdiğim Güzelyalı’da okudum.1976’da İzmir Amerikan Lisesinden mezun oldum.Aynı sene Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde üniversite hayatıma başladım.

1979’da Akın Kuyumcu ile evlendim. 1982’de DişHekimi olarak mezun oldum.1981’de kızımız Ayşegül ,1985 de oğlumuz Efe dünyaya geldi. Mezuniyetimden bu yana Güzelyalı’da ve Alsancak’ta kurduğumuz kendi kliniğimizde mesleğimi yapmaktayım..

Diş Hekimliğini en yeni araç ve en yeni bilgilerle hastalarımıza sunmak amacı ile 1988’den bu yanai Sydney, Londra, Göteborg, Munich , Madrid, Lizbon gibi çeşitli dünya kentlerinde kurs ve kongrelere katıldım..Her yıl dünyanın farklı kentlerinde düzenlenen seminerler ve kongrelere katılmaya devam ediyoruz.

Bu sayede diş hekimliğinde en yeni trendleri, en son teknolojileri İzmir’e taşıyoruz.

1997 yılından bu yana uzmanlaştığım estetik diş hekimliği de bu konulardan bir tanesi.

Diş hekimliğinin yanı sıra, uzun bir süredir hobi olarak resim yapmaktayım.
Sosyal sorumluluk projelerinde çalışmaktan büyük keyif alıyorum. Bu alanda aktif rol aldığım bazı sosyal kulüplere üyeyim.